lite skog för själen
Det känns som det var en evighet sedan jag fotograferade. Ibland är det som att ju mer sällan man tar i kameran, desto värre känns det som man blir. Att man blir dålig, man tappar allt. Och det hjälper ju en för att vilja ta tag i det. Nåväl, idag var det lite sol framme iaf, och jag och Albin passade på att ta en promenad i skogen med både Elvira och Oden. Tog lite bilder, så för en gångs skull, rykande färsta här i bloggen. Blev trots allt nöjd. Kändes skönt, men kändes också att det var länge sedan det bara var jag och kameran liksom. Inte för att jag klagar på sällskap avAlbin, Oden eller Elvira direkt, men det är rätt skönt att fotografera utan att ha en bebis på magen, och en hund som du måste ha lite uppsikt över. Vissa saker är skönt att göra helt själv. Hursomhaver. Bilderna:








Våran vagn är så jädra snygg btw.
Oden också, fy satan vad snygg han är i kroppen nu ändå. Alltså, han är varken för smal eller tjock, han är helt perfekt tycker jag.

<3
Del 2 av sammanfattning kommer, det är lite tricky att hinna sitta vid datorn emellanåt. Elvira har en tendens att vakna varje gång jag sätter mig där... Såatteh. Det är lite därför blogginläggen ibland tar lite tid. Så nu snabbt bloggar jag från laptopen. Så skön att skriva på med. Funkar perfekt för mig.
OCH, en bonusbild från nyårsdagen, pga att solnedgången var episk, och jag fick en bild som jag blev så nöjd med, även om den normalt kanske inte faller alla i smaken, så älskar jag den väldigt mycket ändå.

Hoppas allt är fint med er därute <3
Härligt med skogspromenad :)
Vagnen är verkligen fin och det är Oden också :D